Nr katalogowy: 815
Kanapa w stylu biedermeier
Konstrukcja - sosna; fornir - różne gatunki brzozy,
w tym karelska; snycerka - orzech;
Polska, Warszawa lub Wilno?; ok. 1830
o prostych bokach zakończonych wałkami i zwieńczonym łukowato oparciu, z wyściełanym, nisko umieszczonym
siedzeniem, z wyjmowaną poduszką, oparciem i bokami, wsparta na czterech czernionych podkładkach, fornirowana
jasną wzorzystą okleiną. Od frontu na wspornikach poręczy, oparte o przednią oskrzynię duże pełnoplastyczne, rzeźbione
i podmalowywane ryby (sumy?).
Konstrukcja - sosna; fornir - różne gatunki brzozy, w tym karelska;
snycerka - orzech; 95,2 x 182 x 68 cm. Polska, Warszawa lub Wilno?; ok. 1830
Kanapa wykonana w stylu biedermeier, najprawdopodobniej na terenie Polski środkowo wschodniej, do której nawiązuje
forma i dekoracje tegoż mebla. Pełnoplastyczne i naturalistycznie oddane ryby ożywiają strukturę kanapy, są również jej
wielką ozdobą. Mebel w stanie do konserwacji.