Nr katalogowy: 737
Lampa naftowa
Niemcy, Erfurt, firma Franz Stübgen und Co,
założona w 1843; k. XIX w.
na trójnożnej, ażurowej podstawie z brązu złoconego, zdobionej palmetami i stylizowanymi gronami winnej
latorośli; trzon cylindryczny, kolumnowy, pokryty wzorem plecionki, z kulistą, spłaszczoną głowicą,
dekorowaną motywem palmet; oprawa szklanego zbiornika na naftę - w kształcie kuli, majolikowa, z
motywem nenufarów na ciemnoczerwonym tle; klosz tulipanowy, z mlecznego szkła; na obwodzie palnika
napis: „L. R. PATENT”; na pokrętle knota znak firmowy - nietoperz; krótki, szklany kominek;
brąz złocony, mosiądz, ceramika, szkło; wys. 75 cm, szer. podstawy 19 cm;
Niemcy, Erfurt, firma Franz Stübgen & Co, założona w 1843; k. XIX w.