Nr katalogowy: 735
Para kinkietów 3-świecowych
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
w formie koszyczków z motywem plecionki, zamkniętych od spodu akantową rozetą, wypełnionych gałązkami powoju z plastycznymi listkami i kwiatami; trzy gałązki
umieszczone z przodu, wygięte esowato - stanowią ramiona kinkietów, zakończone kielichowymi tulejkami na świece;
brąz i mosiądz złocony, wys. ca 38 cm, szer. 47,5 cm, głęb. 29 cm;