Nr katalogowy: 724
Para kandelabrów 8-świecowych
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
w formie ukwieconych gałązek lilii, osadzonych na trójściennych, ażurowych podstawach z 3 nóżkami w kształcie lwich łap; na ośmiu spośród wijących się wokół trzonu
łodyżek - umieszczone w kielichach kwiatów cylindryczne tulejki na świece; brąz złocony, mosiądz złocony; wys. ca 105 cm, szer. podstaw 21,5 cm, szer. ramion ca 43 cm;