Nr katalogowy: 705
Popielniczka secesyjna
Polska, pocz. XX w.
owalna, o lekko wyniesionych krawędziach; w lustrze relief z wyobrażeniem
pływającej dziewczynki (z widoczną ponad falami główką i jedną ręką), wpatrzonej
z przerażeniem w wielką rybę (na obrzeżu po przeciwnej stronie); sygn. wzdłuż
krawędzi: „LEWANDOWSKI”; brąz, odlew patynowany, wys. 3 cm, dł. 17,5 cm,
szer. 14,5 cm; Polska, pocz. XX w.