Nr katalogowy: 701
Komódka-sepecik
Europa Zachodnia, k. XIX w.
(być może wyzwolinowa stolarska „sztuka
mistrzowska”).
intarsjowana i inkrustowana, prostopadłościenna, z czterema szufladkami,
fornirowana drewnem czernionym (hebanem?); na licach szufladek i bokach
mebelka - inkrustacje z kości o motywach groteski; na blacie i wzdłuż
poziomych i pionowych krawędzi -zdobienia żyłką kościaną;
mahoń, heban (?), drewna liściaste, kość; wys. 47 cm, szer. 34,5 cm,
głęb. 27 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w. (być może wyzwolinowa stolarska „sztuka
mistrzowska”).