Nr katalogowy: 522
Zegar neorokokowy z amorkami
Niemcy, Plaue, Von Schierholz'sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH?, XIX/XX w.
konsolowy, przyścienny, z rocaillami u podstawy, wokół werku i w zwieńczeniu, uzupełnionymi plastyczną dekoracją gałązkami różyczek. Obudowę wieńczy
leżący na żółtej draperii nagi amorek z dzwoneczkiem w dłoni; pod werkiem u podstawy - dwa bawiące się, półnagie amorki z żółtą lub fioletową draperią
wokół bioder. W kartuszu zwieńczenia i w polu pod werkiem - barwne bukieciki kwiatowe. Werk metalowy, z tarczą emaliową , przeszklony dwustronnie,
z mechanizmem nakręcanym kluczykiem. Drobne ubytki dekoracji plastycznej (kwiatki, listki, palce puttów).
Porcelana, farby naszkliwne (częściowo naprószone lub druk), złocenia, metal, szkło; wys. 38 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane ukośnie podwójna i pojedyncza linia i naszkl. brązem: 38. (na krawędzi podstawy);
Niemcy, Plaue, Von Schierholz'sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH?, XIX/XX w.