Nr katalogowy: 521
Serwis deserowy ( do kawy i herbaty)
z rzutami i bukietami tzw. kwiatów niemieckich;
Niemcy, Bawaria, Tirschenreuth, 2 poł. XX w.
z rzutami i bukietami
tzw. kwiatów niemieckich
składa się z 10 filiżanek ze spodkami, 10 talerzyków deserowych, dzbanka z pokrywką,
imbryka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i prostokątnej, płaskiej tacki
z uchwytami; razem 35 sztuk.
Naczynia o puklowanych, lekko rozszerzających się brzuścach, z dekoracją bukietami
i rzutami „niemieckich” kwiatów. Krawędzie i uszka złocone. Lekkie przetarcia złoceń
i dekoracji malarskiej, mały odprysk przy talerzyku i na spodzie dzbanka.
Porcelana, farby naszkliwne - druk barwny, złocenia; wymiary: filiżanki - wys. 5,5 cm,
średn. 8,5 cm; spodki - wys. 2 cm, średn. 13,3 cm; talerzyki - wys. 2 cm; średn. 15,3
cm; dzbanek - wys. 20,5 cm; imbryk - wys. 13 cm; cukiernica - wys. 10 cm; mlecznik -
wys. 10 cm, tacka - 2,2 x 25 x 14,3 cm;
sygnatury: druk zielenią chromu: tarcza z trzema gwiazdkami na ukośnym pasie, pod
koroną zamkniętą, z literami P. i T. z boków, niżej: BAVARIA/ TIRSCHENREUTH. Na
naczyniach (poza imbrykiem) czarnym drukiem: PORCELLAEN - HUSET - CHICAGO/
- T.M.SKYTTE & Co. - / K BMAGERGADE 6./ K BENHAVN.K. - adres magazynu
handlowego porcelany w Kopenhadze.