Nr katalogowy: 520
Wazon z pokrywą,
z dekoracją orientalizującą;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
pocz. XX w. (1918)
z dekoracją orientalizującą;
o owoidalnym brzuścu, z obręczową podstawą i krótką szyjką. Płasko wysklepiona
pokrywa z uchwytem, szmaragdową szyszką. Wokół czekoladowo-brązowego brzuśca ze
srebrnymi motywami gałązek kwiatowych - trzy podłużne, wielopłatkowe rezerwy
jasnobeżowe z 4-dzielnym ,symetrycznym motywem gałązki z beżowymi i niebieskimi
kwiatami. Obręcz podstawy i szyjka szmaragdowo-zielone, z ornamentem złoconym.
Pokrywa dobrana.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, srebrzenie; wys. 29,5 cm;
sygn. kob. podszkl.: berło i litera H, druk ceglasty: jabłko królewski z krzyżem i litery KPM
poniżej; wycisk: S (data roczna), naszkl. niebieskie:1, złotem: 1.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XX w. (1918)