Serwis obiadowy (zestaw)
z dekoracją bukiecikami fiołków;
Czechy, Karlove Vary, EPIAG, Oskar
i Edgar Gutherz, lata 1920-1938
składa się z 6 talerzy płytkich, 6 talerzy głębokich, 2 półmisków okrągłych, 2 półmisków
owalnych, 2 płytkich salaterek owalnych, wazy owalnej z pokrywą z wycięciem na łyżkę,
wazy owalnej niskiej,2 paterek różnej wysokości na stopkach i salaterki okrągłej; razem:
23 naczynia, zdobione przy brzegach reliefem roślinnym
z rocaillami, bukiecikami fiołków, ze złoceniami krawędzi
i uchwytów. Małe wyszczerbienie przy jednej płytkiej salaterce, lekkie przetarcia złoceń
i dekoracji malarskiej.
Porcelana, farby naszkliwne (druk barwny), złocenia; wymiary: talerze głębokie - wys. 4,3 cm,
średn. 24,5 cm; talerze płytkie - wys. 3 cm, średn. 24,5 cm; półmiski okrągłe:
1) wys. 5 cm, średn. 34 cm; 2) wys. 4,5 cm, średn. 30 cm; półmiski owalne:
1) wys. 4 cm, 33,3 x 23,5 cm; 2) wys. 5 cm, 38,6 x 26,6 cm;
2 salaterki płytkie - wys. 3,4 cm, 23,7 x 13,3 cm; wazy: 1) wys. 16 cm, 34 x 23 cm;
2) wys. 12 cm, 30 x 21 cm; paterki: 1) wys. 8 cm, średn. 22,5 cm; 2 wys. 13,5 cm,
średn. 22,5 cm; salaterka okrągła - wys. 7,5 cm, średn. 26 cm;
sygnatury: druk zielenią chromu: w kole dwie skrzyżowane gałązki
i napis: ROYAL pośrodku, wyżej półkoliście: EPIAG; pod kołem półkoliście:ČECHO -
SLOV., srebrny naszkl. druk: 72.
Czechy, Karlove Vary, EPIAG (Erste Böhmische Porzellanfabrik Aktien-Gesellschaft), Oskar
& Edgar Gutherz, lata 1920-1938