Nr katalogowy: 518
Cache-pot z hermami chłopięcymi
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy
lub Czechy?, XX w.
kwadratowe naczynie-pojemnik, z plastycznymi hermami na narożach: popiersia chłopięce
w fioletowych wiankach, z założonymi na piersiach rękami i gałązkami winorośli wokół bioder, spływającymi wzdłuż konsolowych podstaw, zakończonych
wolutową nóżką. Na turkusowych ściankach bocznych w okrągłych złoconych rezerwach na przemian cztery barwne miniatury: dwie kompozycje kwiatowe
i dwie kompozycje gilami w pejzażu. Niewielkie ubytki dekoracji plastycznej (listków winorośli), lekkie przetarcia złoceń.
Porcelana, farby naszkliwne-druk barwny, złocenia; wys. 23,5 cm, 26 x 26 cm; nie sygnowany.
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy lub Czechy?, XX w.