Nr katalogowy: 517
Serwis deserowy Cieszyn,
z czarnym ornamentem roślinnym przy brzegach;
Polska, Ćmielów, koniec lat 20. XX w.
składa się z 6 półkulistych filiżanek ze spodkami, dzbanka z pokrywką, mlecznika, 6 talerzyków deserowych i talerza-patery z uchwytami w linii kołnierza.
Naczynia puklowane w dolnej części, wokół krawędzi wąski szlak czarnych stylizowanych motywów roślinnych. Krawędzie, uszka i uchwyty złocone. Jedna
filiżanka reperowana przy krawędzi, pęknięty jeden talerzyk, lekkie przetarcia złoceń.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary: filiżanki - wys. 5 cm, średn. 9,8 cm; spodki - wys. 1,7 cm, średn. 14,7 cm; talerzyki wys. 2 cm,
średn. 15,5 cm; patera - wys. 3 cm, średn. 26,8 cm; dzbanek wys. 24,5 cm; mlecznik wys. 14 cm;
sygn. (wszystkie naczynia) drukiem czarnym: w trójkącie litera Ć, wyżej półkoliście: POLSKA FABRYKA PORCELANY, niżej: „ĆMIELÓW”/ Gatunek specjalny.
Na kilku naczyniach wycisk: w trójkącie Ć, niżej pozioma kreska z trzema kropkami.