Nr katalogowy: 514
Samowarek porcelanowy
Rosja, Dulewo, fabryka porcelany
Kuzniecowych, XIX/XX w.
model samowarka - zabawki, złocony, na czterobocznej płaskiej podstawie. Mocno przetarte złocenia, zwłaszcza na pokrywce samowara.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,5 cm;
sygn. niebieskim drukiem cyrylicą: dwugłowy orzeł rosyjski z insygniami , niżej, cyrylicą: T w a / M S Kuzniecowa / D (..?)F;
Rosja, Dulewo, fabryka porcelany Kuzniecowych, XIX/XX w.