Nr katalogowy: 513
Patera ceramiczna z lustrem
Czechy, pracownia Jana Marescha?, XIX/XX w.
owalna patera w formie źródełka z falami i nenufarami przy krawędziach; przy dłuższym boku skaliste wzniesienie, na którym siedzi półnaga, długowłosa
nimfa z harfą oraz podłużna głęboka szczelina z wstawionym owalnym kryształowym lustrem na drewnianym podkładzie.
Terrakota modelowana ręcznie, farby ceramiczne matowe i półmatowe; wys. ok. 50 cm (z lustrem); patera - 47 x 31cm;
sygn. wyciskiem: JM 4097.