Nr katalogowy: 512
Para wazonów neobarokowych
z żardinierą;
Nieokreślona wytwórnia europejska, Czechy?,
Skandynawia?, XX w.
z żardinierą
dwa wysmukłe wazony i owalna żardiniera, na wyodrębnionych stopkach, o brzuścach lekko zwężonych przy krawędziach,
z dekoracyjnymi uchwytami. Zdobione reliefem z motywem owali, palmet, palmetowych kwiatonów i kratownicy, szkliwione
w kolorach: szafirowym(m.in. uchwyty), ugrowym, brązowym
i zielonym; wewnątrz szkliwione turkusowo. Małe wyszczerbienia przy podstawach (stopkach) wazonów.
Majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe z krakelurą; wymiary: żardiniera - wys. 21 cm, dł. 34 cm, szer. 19 cm; wazony - wys. 35 cm;
sygnatury: na wszystkich naczyniach od spodu wypukłe: 2054, żardiniera: ryte A, mal. czernią A; wazony: ryte: B (jeden), mal. czernią A
Nieokreślona wytwórnia europejska, Czechy?, Skandynawia?, XX w.