Nr katalogowy: 511
Żardiniera secesyjna z irysami
Nieokreślona wytwórnia europejska, (Polska?,
Włocławek?, Teichfeld u Asterblum?),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny?
owalna, lekko wybrzuszona, o nieregularnych
brzegach; na dłuższych bokach dwie reliefowe
kompozycje różowych i fioletowych irysów
pąkami, przechodzące u podstawy w 4 nóżki
w formie plastycznych łodyg irysa lub pąków
kwiatowych. Wewnątrz szkliwiona w kolorze
turkusowym. Lekko przetarte złocenia,
reperowane kółko jednego z uchwytów.
Majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo
ołowiowe z krakelurą; wys. 19,5 cm,
dł. 38,5 cm, szer. 22 cm;
sygn. wyciskiem: A oraz: 10.06
Włocławek?, Teichfeld u Asterblum?), 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny?