Nr katalogowy: 409
Budda
brąz, podstawa z czarnego, żyłkowanego marmuru,
wys. 21 cm. Austria, 1920
wys. 21 cm. Austria, 1920
(proweniencja i datowanie wg informacji właściciela)
Posążek siedzącego, medytującego Buddy odzianego w dalekowschodnią szatę, z silnym grymasem na twarzy; stopy złączone, dłonie nieco podniesione - prawa
otwarta, lewa z wzniesionym palcem wskazującym w geście nauczania.