Nr katalogowy: 827
Lampa elektryczna z kloszem w formie dzwonka
mosiądz, szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane;
wys. 47 cm, Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
mosiądz, szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane; wys. 47 cm, głęb. 23 cm,
średnica podstawy 13 cm, klosza - 13 cm. Francja, 1 ćw. XX w.
Stopa kolista, wysklepiona, z motywem liści akantu i prawie płaskich, ukośnych pukli. Trzon ujęty akantowym koszykiem, kanelowany, zwieńczony kołnierzem z liści akantowych; część górna gładka, wygięta haczykowato, zakończona spłaszczoną gałką, ze śrubą o ozdobnym, palmetowym uchwycie, umożliwiającą regulowanie nachylenia klosza. Klosz szklany, w formie dzwonka - wydłużonego kielicha kwiatowego z falistą krawędzią, barwionego kolorem pomarańczowym, niżej pasmami zieleni, błękitu i żółci; od spodu powłoka mleczna. U góry klosza słabo czytelna sygnatura: „De […] Ro […] / France” (być może wytwórnia Delvaux - Paryż - St. Denis, Rue Royale).