Nr katalogowy: 120
Legumiera z herbem Junosza
srebro próby 12 częściowo złocone cechowane; waga 1739 g.
Polska, lata 90. XVIII w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
srebro próby 12 częściowo złocone cechowane (próba i monogram złotnika MT); wys. 14,5 cm, średnica 22,7 cm; waga 1739 g.
Polska, lata 90.XVIII w.
Naczynie okrągłe, wewnątrz złocone, z płaskim dnem, prostymi bokami, z zaczepami do wyjmowanych uchwytów w formie gładkich fasetowanych ceowników, z krawędzią obrzeżoną gładką, profilowaną taśmą, z nakrywką wywyższoną z uchwytem w formie pąka karczocha na rozecie z lancetowatych liści; na korpusie i nakrywie grawerowany herb Junosza pod koroną hrabiowską (późniejszy) Wg tradycji wykonana przez złotnika Marcina Terkowskiego.
30 000 zł