Nr katalogowy: 1904
Komplet 4 krzeseł w stylu art déco
o falistych elementach szkieletu, fornirowanych orzechem wzorzystym;
90 x 54 x 55 cm; Polska, 1930-35.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Krzesła o faliście zwieńczonych oparciach i trapezoidalnych siedzeniach, wyściełane, wsparte na czterech nogach, tylnych graniastych, szablastych, przednich kabriolowych z poszerzonym kolanem, ozdobionym muszlowym ornamentem, zakończonych kulą w szponach. Wykonane z wzorzystego orzecha (fornirowanego i z masywu).
Meble wykonane w latach 30. XX wieku, w fazie powrotu do form stylowych. Modele posiadają jeszcze cechy mebli z lat 20 XX wieku o masywnej konstrukcji, poszerzonych elementach szkieletu. Jednakże ich forma i dekoracje powracają do historycznych modeli angielskich mebli z okresu rokoka, modnych w latach 30. XX w. Wykonane na dobrym poziomie, po konserwacji.