Nr katalogowy: 662
Wazon - amfora w tradycji empire
porcelana biała, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 26 cm; Rosja?; k. XIX w.
wys. 26 cm, podstawa 8 x 8 cm, szer. brzuśca 15 cm.
Rosja?; k. XIX w.
Podstawa w formie kwadratowej, złoconej plinty. Stopa wazonu kolista, profilowana, trzon z pierścieniową przewiązką. Korpus owoidalny, po bokach para uchwytów w formie hermowych głów końskich - Pegazów o złotych skrzydłach. Brzusiec pokryty matową, szafirową farbą; górą pas złotego ornamentu z motywem rozety pomiędzy owalnymi palmetami i stylizowanymi gałązkami. Szyja cylindryczna, złocona, wylew z odchylonym kołnierzem zdobnym złotymi pasami.