Nr katalogowy: 658
Wazonik - amforka na cokoliku
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 18 cm; Niemcy, Saksonia? 1 ćw. XX w. (nie sygnowany).
wys. 18 cm; podstawa 6,3 x 6,3 cm; średnica wylewu 8,7 cm.
Niemcy, Saksonia? 1 ćw. XX w. (nie sygnowany).
Podstawa kwadratowa, ze złoconymi profilami; wyżej kubiczny cokół z ciemnoczerwoną polewą, zdobiony od frontu kolistą rezerwą z bukiecikiem; pozostałe ścianki z motywem wici winnej latorośli. Waza na 8-bocznej stopce i krótkim trzonie z nodusem. Korpus w części dolnej wybrzuszony, ze złotymi medalionami na zielonym tle i parą pętelkowych uchwytów po bokach. Wyżej brzusiec koniczny, z ciemnoczerwonym, szerokim pasem zdobionym rzutami złotych trójliści i rocaille’ów, a od frontu rezerwą z motywem kwiatowym. Rozchylony kołnierz z pasem zielonej polewy na zewnątrz oraz złotym ornamentem z trójlistnych wachlarzyków na wewnętrznej, białej stronie.