Nr katalogowy: 620
Karafka z korkiem
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone;
Europa Środkowa, Niemcy?; XVIII/XIX w.
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone; wys. 24 cm, średnica podstawy 7,2 cm.
Kolista podstawa, dno z niewielkim wgłębieniem. Korpus koniczny, lekko rozszerzający się ku górze, zdobiony licznymi, pionowymi fasetami. Wyżej - pod długą, walcowatą szyjką - kształt butli przybiera formę odwróconego lejka, zdobionego pasem migdałowych faset; podobnie fasetowana szyjka. Na brzuścu złota dekoracja z sylwetką damy w parku, ptaszkiem na gałązce i motywem małżowin. Złocenia pod szyjką - silnie przetarte. Korek zakończony gałką (wtórny?).