Nr katalogowy: 907
Szafa kredensowa
o konstrukcji dębowej XIX wiecznej, z fornirowanymi licami szuflad, płycinami skrzydeł drzwi
i zwieńczeniem pochodzącymi z poł. XVIII w., Europa Środkowa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
i zwieńczeniem pochodzącymi z poł. XVIII w., Europa Środkowa, 195 x 117 x 55 cm.
Szafa kredensowa dwuczęściowa o mocno sfalowanym licu, z węższą nastawą zamykaną dwuskrzydłowo, mocno wklęsłą, wspartą na trzyszufladowej podstawie na konsolowych nogach.
Płyciny skrzydeł drzwi, lica szuflad i zwieńczenie fornirowane, intarsjowane. Pola te ujęte obramieniem, wstęgą i wewnątrz wypełnione wzorzystą okleiną, na skrzydłach ozdobione dodatkowo postaciami
kobiet przytrzymującymi atrybuty - personifikacjami Nadziei (z kotwicą) i Wiary (?) (z pastorałem).
We wnętrzu dwie półki.
Szafa kredensowa w stylu barokowym z korpusem dębowym wykonanym zapewne w 2 połowie XIX wieku, z fornirowanymi licami szuflad, płycinami skrzydeł drzwi i zwieńczeniem pochodzącymi z poł. XVIII w.
Zapewne mebel został zrekonstruowany, być może w oparciu o oryginalny kształt, z chęci zachowania dobrej jakości intarsjowanych elementów.