Nr katalogowy: 1818
Zegar podróżny, z kluczykiem
mosiądz złocony, szkło, emalia, stal; wys. z antabką 15,3 cm;
Francja; lata 70. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
mosiądz złocony, szkło, emalia, stal; wys. z antabką 15,3 cm, szer. 8 cm, głęb. 6,8 cm.
Francja; lata 70. XIX w.
Prostopadłościenny, oszklony z 4 stron fazowanymi szybkami; piąta tafelka na wierzchu - odsłania ruch balansu. Na czterech narożach kanelowane półkolumienki; pomiędzy nimi - dołem i górą - poziome, ażurowe pasy z motywem ukośnej kratki, z rozetkami i palmetkami. W zwieńczeniu prostokątna antabka z kanelowanym uchwytem. Tarcza emaliowana na biało, z cyframi rzymskimi, dołem tarczka ustawiania budzika. Mechanizm z budzikiem i regulatorem balansowym; pod spodem umieszczona czasza dzwonka. Z przodu i z tyłu otwierane drzwiczki; na obrzeżu tylnych bity numer „664”. Wewnątrz nad płytą mechanizmu słabo czytelny znak ze skrzyżowanymi wskazówkami (?) i literami „A i G” (?).