Nr katalogowy: 823
Kandelabr 6-ramienny, z papugą
brąz, odlew złocony; wys. 62,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
brąz, odlew złocony; wys. 62,5 cm, szer. ramion ca 31 cm, średnica podstawy ca 18 cm.
Podstawa kolista, na 3 nogach zdobnych wolutami; wokół krawędzi motyw akantu i rozet; od nóg wyprowadzone w górę 3 esowate wsporniki zakończone trójlistnie. Trzon w formie skręconej,
gruszkowatej kolumny, z bazą w kształcie spłaszczonej kuli zdobnej stylizowanymi motywami roślinnymi; podobnie dekorowana jest kulista głowica trzonu. Do kuli mocowane łukowate ramiona z wazonowymi tulejkami na płaskich talerzykach. Całość wieńczy figurka papugi o
rozpostartych skrzydłach, siedzącej na ozdobnym postumencie w formie spiralnej kolumienki.