Nr katalogowy: 614
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami z plastyczną i malowaną dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy - Saksonia lub Turyngia (Limbach?), XIX w.?
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; liczne drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej i kwiatków w rękach puttów - uchwytów pokryw, klejone putto - uchwyt jednej pokrywy;
wys. 26,5 cm (z pokrywą); sygn. (oba wazony): kobaltem podszkl. skrzyżowane kreski przypominające miecze miśnieńskie, z gwiazdką Powyżej i trzema kropkami poniżej.
Para owoidalnych wazonów z kopułowymi pokrywami z uchwytami - klęczącymi puttami z kwiatami w uniesionych rękach; wokół brzuśców i pokryw plastyczne barwne girlandy i festony kwiatowe oraz malowane barwne kompozycje z kwiatami „niemieckimi”, owady
i drobne gałązki z listkami. Stylistyka i sygnatury nawiązują do XVIII-wiecznych wyrobów miśnieńskich. Pomimo podobieństwa sygnatur do używanej w końcu XVIII wieku marki manufaktury w Limbach wazony (stylistyka malatury) wydają się raczej wyrobami XIXwiecznymi.