Nr katalogowy: 1913
Stolik eklektyczny
śr. 82 x 72 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
z marmurowym blatem, wspartym na gryfie; śr. 82 x72 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Stolik z okrągłym blatem, z marmurowym wkładem (szary zlepieniec), na ośmiobocznym profilowanym oskrzynieniu, wsparty na trzonie w formie gryfa rzeźbionego, malowanego na złoto, umieszczonego na ośmiobocznej platformie i zwierzęcych nóżkach.
Stoliki wsparte na figurach (orłach, murzynkach) stały się niezwykle modne na pocz. XIX. Blat wcześniejszy niż podstawa, zapewne z 1 poł. XIX wieku, podstawa dokomponowana eklektyczna, z platformą fornirowaną mahoniem.
Estymacja
8 000 zł – 10 000 zł
5 000 zł