Nr katalogowy: 1911
Lampa stojąca w stylu art déco
grab, buczyna (?), sklejka; 188 x 48,4 x 48,4 cm; Polska, lata 30. XX w.; przed konserwacją.
ze stolikiem, ozdobiona flolarnymi, animalistycznymi oraz geometrycznymi ornamentami lawowanymi tuszem i malowanymi farbami; grab, buczyna (?), sklejka; 188 x 48,4 x48,4 cm; Polska, lata 30. XX w.; przed konserwacją.
Lampa stojąca o formie inspirowanej meblarstwem historycznym; ozdobiona bogato dekoracjami malarskimi o subtelnym charakterze, wykonanymi z widoczną biegłością. Niestety nieczytelny stempel tuszem: [Wac/Boles]…ław Mikr […] wski, Warszawa, ul. Śniadeckich, (naniesiony dwukrotnie na podstawie i jeden raz na spodzie blatu) nie pozwala na bliższe zidentyfikowanie miejsca wykonania lub składu, który sprzedał tę lampę. Pozbawiona klosza, w stanie do konserwacji.
Estymacja
3 200 zł – 4 200 zł