Nr katalogowy: 905
Stolik secesyjny
z niewielkim blatem intarsjowanym w kwiaty, mahoniowy; 77,5 x 61 x 41 cm;
Francja, Manufaktura Gallé’go w Nancy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Stolik z blatem zbliżonym do prostokąta, lekko wybrzuszonym na dłuższych bokach, intarsjowanym w kwiaty, ujętym na obrzeżu profilowaną listwą, wsparty na podporach zbieżnych ku dołowi i wspartych na łukowato wygiętym wsporniku, spiętych na jednym z dłuższych boków u dołu i u góry prosta łączyną. Między podporami trzy dekoracyjne
listwy.
Stolik pomocniczy, pochodzi z kompletu dwóch lub trzech stolików, wsuwanych jeden pod drugi, tzw. stolik w stolik. Prosta dekoracja intarsjowana oraz standardowe i mechaniczne wykonanie konstrukcji, wskazują na wykonanie po śmierci Gallé’go.