Nr katalogowy: 1619
Serwis Satsuma, z "brokatową" dekoracją
sygnowane czarnym kwadratem w złotej obwódce, ze złotymi znakami kanji;
Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
składa się z dzbanuszka z pokrywka, cukierniczki z pokrywką, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodkami;
fajans kremowo-żółty, przejrzyste szkliwo z krakelurą, farby naszkliwne emaliowe i złocenia;
wymiary: dzbanek wys. 12,5 cm,
cukiernica wys. 10 cm,
mlecznik wys. 9 cm,
filiżanki wys. 4,6 cm, spodki wys. 1,8 cm, średn. 12 cm;
naczynia (filiżanki, spodki i mlecznik)
Japonia, pocz. XX w.
Naczynia o drobno kanelowanych ściankach i złoconych krawędziach, pokryte staranną dekoracją kwiatową o złotym wypukłym konturze, m.in. z kwiatami chryzantem i chińskiej róży; w dnie filiżanek "wianuszki" kwiatowe.