Nr katalogowy: 844
Zegar kominkowy zwieńczony wazą
brąz złocony, emalia; wys. 33 cm, szer. 18 cm, głęb. 9 cm.
Francja, XIX w.
podstawa na planie prostokąta, opleciona wieńcem roślinnym, wsparta na 4 kolistych, spłaszczonych nogach, zdobnych reliefowymi motywami liści akantu; powyżej mechanizm zegara z porcelanową tarczą (spękania) i cyframi arabskimi; tarcza ujęta od dołu wieńcem z liści okalającym boki; zwieńczenie w formie pełnoplastycznej wazy z podwieszanymi girlandami; mechanizm z systemem paryskim bicia godzin i półgodzin; w załączeniu kluczyk i wahadło;
Francja, XIX w.