Nr katalogowy: 642
Para kubków
porcelana;
Niemcy, Miśnia, XX w.
1. z ręcznie malowaną kobaltem dekoracją floralną, porcelana biała, szkliwiona; wys. 8 cm; sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnie: dwa skrzyżowane miecze ,ponadto napis kobaltem oraz wyciski - numery; kubek po konserwacji (naprawa ucha);
2. cylindryczny kubek z pasem dekoracji floralnej - porzeczki - z geometrycznym uchem, porcelana biała, szkliwiona, zieleń chromu, ręcznie malowane elementy - podszkliwnie; wys. 9 cm; sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnie: dwa skrzyżowane miecze, wyciski - numery, numery czernią: 841801 / 148;
Niemcy, Miśnia, XX w.