Nr katalogowy: 1809
Wachlarz z malowaną sceną rodzajową
kość, papier, akwarela, gwasz; wys. 27 cm, szer. 50,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 40. XIX w. (?)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Stelaż z 17 cienkich piór z kości słoniowej oraz 2 piór okładzinowych (jedno naprawiane metalową płytką). Pióra wycinane ażurowo i zdobione złotą folią o geometrycznych wzorach. Pokrycie z papieru, malowane (na podkładzie graficznym?) i złocone. Na awersie medalion ze sceną rodzajową, wschodnią, na tle pejzażu z palmami i architekturą. Po bokach rezerwy wypełnione złotymi arabeskami z akantem i nagimi puttami, z ozdobnym kartuszem pośrodku, zwieńczonym głową chłopięcą i wazonem. Rewers pokrycia dekorowany złotymi wzorami roślinno- geometrycznymi na białym tle.