Nr katalogowy: 1610
Grupa figuralna: putto na brykającym koźle i faun
Czechosłowacja, wytwórnia nieokreślona
(Amphora?), XX w.( 2-3 ćw.)
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
porcelana(?) ze szkliwem kremowym, matowym, farby naszkliwne, złocenia; reperowany róg kozła; wys.36 cm, podstawa 23,6 x 14,2 cm; sygn. drukiem niebieskim: okrągła opaska z wpisanym: Made in Czechoslovakia, ryte: 8544;
Czechosłowacja, wytwórnia nieokreślona (Amphora?), XX w.( 2-3 ćw.)
Dynamiczna grupa z rozbrykanym kozłem, którego dosiada putto z tyrsem, w wieńcu z liści i leżącym pod kopytkami zwierzęcia młodym faunem z fletnią Pana, zasłaniającym się ręką przed skaczącym koziołkiem. Grupa bachiczna w stylistyce biskwitów francuskich, o cechach warsztatowych i technologicznych wytwórni Amphora.