Nr katalogowy: 903
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa
fornirowany wzorzystym palisandrem i inkrustowany
ulistnioną wicią z macicy perłowej, 84,2 x 45,7 x 55,5 cm;
Europa Środkowa, (Niemcy?), po poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
fornirowany wzorzystym palisandrem i inkrustowany ulistnioną wicią z macicy perłowej, 84,2 x 45,7 x 55,5 cm;
Stolik o falistym blacie-wieku i oskrzynieniu, wsparty na smukłym trzonie w górnej partii toczonym, przechodzącym w ośmioboczną wazę i wielostopniową podstawę. Całość fornirowana palisandrem i ozdobiona bogato inkrustowanymi z macicy perłowej ulistnionymi wiciami.
Na wewnętrznej stronie wieka lustro. We wnętrzu oskrzynienia wiele przegródek i pojemników, także do igieł, koronek, atramentu i ściec.
Stolik pomocniczy wykorzystywany do przechowywania robótek i utensyliów pisarskich, jak również stosowany do toalety. Mebel o eleganckiej formie i luksusowym wykończeniu okleiną z egzotycznego palisandru i intarsji z macicy perłowej.
Rzadki obecnie obiekt na rynku antykwarycznym.
1 700 zł