Jerzy PANEK (1918-2001)

1407
Para wizerunków własnych 1989, 1999 1. Autoportret w kapeluszu - pastel, papier; 26,4 x 20,8 cm; sygn. p. d.: Panek / 99 (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1408
Widok na drugą stronę, 2004 olej, płótno; 34 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Narzyński
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

1409
Lalka, 2014 olej, płótno; 41,5 x 33 cm;
sygn. znakiem artysty p. d.: TK (w kole) / 2014.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

1410
Bez tytułu, 2017 akryl, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: KRZYSZTOF PATALAS 2017.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Esther CARP (1897-1970)

1411
Kompozycja olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: E. Carp;
estymacja: 5 000 - 6 600 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1412
Dziewczynka w czerwonej chuście, 1964 olej, tektura; 35,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 64.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1413
Pokój z widokiem zamienię II, 2015 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Juliusz Narzyński / 2015.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Henryk KOZAKIEWICZ (1936-1985)

1414
Pejzaż surrealistyczny olej, płótno; 57 x 67 cm;
sygn. l. d.: H. Kozakiewicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

1415
Trzy gracje olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. g.: Marczyński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Teresa NIZIAŁEK-KORNELUK (ur. 1939)

1416
Umiłowanie ziemi, 1969 olej, collage, płótno; 69,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 69 r Korneluk.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1417
Bez tytułu (11), 1992 olej, płótno; 49 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ćwiertniewicz '92;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Allan RZEPKA (ur. 1940)

1418
Trofea na koniec wieku V, 19991 / 2001 olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d. : AllanRrzepka 1999 / 2001 (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Kazimierz WILK (ur. 1943)

1419
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 40 x 46 cm;
sygn. p. d.: K. Wilk.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ryszard GRAZDA (ur. 1952)

1420
DIE KLEINE VICTORY olej, płótno; 125,5 x 159,5 cm; sygn. pośrodku u dołu: GRAZDA;
na odwrocie zamalowany napis.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

1421
Pejzaż olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. l. d.: M. DZIOPAK.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1422
Wiosna, 1992 olej, płótno; 130 x 97,5 cm; sygn. p. d.: BJ 1992.;
na odwrocie na krośnie malarskim oznaczenie autorskie: 10 nr. inw. 294.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Krzysztof DUBLEWSKI

1423
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno; 73 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: KDublewski / 73;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jerzy JAWORSKI (1922-1982)

1424
Liryka 1, 1965 alumidruk, 39,2 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: na passe-partout: Jerzy Jaworski 1965
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Alfredo BARBINI (1912-2007)

1501
Sasso, 1958 szkło, 7 x 11 x 9,5 cm;
sygn. Barbini / Murano
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Maciej PĘCAK (ur. 1964)

1502
Syrenka, 2006 brąz, podstawa z kamienia; wys. 11,5 cm;
sygn. na rzeźbie: PĘCAK; oraz sygn. na podstawie: SYRENKA / 2006 / PĘCAK.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Krystyna ORZECH (ur. 1961)

1503
Drzewa, 2017 stal patynowana, podstawa kamień; wys. całkowita 55 cm;
na spodzie autorska nalepka z informacjami o rzeźbie.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Marian KRUCZEK (1927 - 1983)

1504
Spacer, 1972 technika własna; 31,5 x 44 cm
sygn.dat. i opisany na odwrocie: SPACER/ MK/ 72/ M.KRUCZEK
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

601
Bomboniera secesyjna z liśćmi kasztanowca szkło warstwowe, otrawiane; srebro pr. 2;
wys. 10 cm; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

DE VEZ - Camille TRUTIÉ de VARREUX (1872-1942

602
Bombonierka secesyjna z przebiśniegami szkło warstwowe, otrawiane, marmoryzowane; plater;
wys. 9,5 cm, Cristallerie de Pantin, Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Fabryka Porcelany Francisa Gardnera

603
Miska - płukanka, szafirowa, z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy,
lata ok. 1870 - 1919 (XIX/XX w.).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Delft, warsztat De Paeuw (Paw)?

604
Potiche z pokrywą, z dekoracją wicią liściastą i kwiatami fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 42,5 cm;
sygn. na dnie i od spodu kołnierza kobaltem podszkl.: 16;
Holandia, 2 poł. - kon. XVIII w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

proj. z 1962 r., Wincenty Potacki (1904-2001)

1601
Serwis do kawy Krokus, dla 6 osób Polska, Ćmielów, lata 60. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Fabryki Porcelany K.Steinmann G.m.b.H.

1602
Neobarokowy serwis deserowy dla 6 osób, z dekoracją motywem brązowo- ceglastych maków Śląsk, Tiefenfurt (Parowa),
lata międzywojenne (1932 - 1943?)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1603
Wazon z liściastą wicią kwiatową, szlakami roślinnymi z motywem kandelabrowym i medalionem „Wenus z Amorem”? Niemcy?, krąg Grossherzogliche Majolika Manufaktur
w Karlsruhe (zał.1901) ?, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik

701
Waza dekoracyjna plater, szkło kryształowe szlifowane;
wys. 57,5 cm, szer. 37 cm, głęb. 31,5 cm.
Niemcy, Geislingen, lata 30. - 40. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

702
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kasecie plater, stal nierdzewna cechowana
Niemcy, Solingen, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

703
Łopatka do ryb srebro próby 84 częściowo złocone cechowane,
waga 198 g. Warszawa, 1855
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Ditta Messulam Enrico di Alberto

704
Kosz na owoce srebro próby 800 cechowane, waga 1151 g.
Mediolan, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

705
Patera secesyjna srebro próby 800 cechowane, waga 1012 g.
Niemcy, ok. 1900
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 6 700 zł

Vincentz Czokally (firma czynna 1864-1927)

706
Cukiernica srebro próby 3 cechowane; waga 383 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Adolf Speer (czynny 1829-1859)

707
Półmisek owalny srebro próby 84 cechowane; waga 1833 g.
Petersburg 1851
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

708
Kielich mszalny prawosławny srebro próby 84 cechowane; waga 479 g.
Moskwa, ok. 1909.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Eduard Friedmann (1881-1919)

709
Patera secesyjna srebro próby 3 cechowane; waga 812 g.
Wiedeń, ok. 1900.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

710
Świecznik art déco srebro próby 800 cechowany (800, znak firmy);
waga 466 g. Niemcy, lata 20. - 40. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

711
Solniczka dwudzielna z herbem Junosza srebro próby 84 cechowane (Malcz, znak warsztatowy, 84, orzeł dwugłowy);
wys. 10 cm, szer. 15 cm, głęb. 7 cm; waga 128 g.
Warszawa, ok. 1850.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

712
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane (Malcz, 12, kotwica, w Warszawie);
waga 574 g. Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Jakub Gustaw Hahn (czynny 1790-1824)

713
Waza z nakrywą srebro próby 12 cechowane (dwukrotnie HAHN, 12);
waga 3053 g. Wilno, pocz. XIX w.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

714
Naczynie z nakrywką (ecuelle) srebro próby 1 z kogutem cechowane;
waga 1145 g. Paryż, monogram złotnika JGR, 1798-1809
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

715
Waza z nakrywą srebro próby 1 cechowane; waga 2377 g.
Paryż, 1809-1819.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Artur Krupp Berndorf Metallwarenfabrik

1701
Waza plater, wys., szer. 29,8 cm, głęb. 20 cm
Austria, Berndorf, 1938 - ok. 1945
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Józef Fraget (wytwórnia czynna 1824-1944)

1702
Cukiernica plater; wys. 10,5 cm, szer. 13 cm, głęb. 9,5 cm
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych
Józef Fraget (wytwórnia czynna 1824-1944), Warszawa, ok. 1932
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1703
Kandelabr pięcioświecowy plater; wys. 49 cm, szer. 32,5, głęb. 32,5 cm
Polska?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Norblin i Ska (wytwórnia czynna 1882-1944)

1704
Kielich mszalny mosiądz złocony; wys. 22,5 cm, średn. stopy 13,5 cm
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 4 000 - 5 400 zł