Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

303
Anatomia von prof. Tulp, 1969 linoryt, papier;
38 x 49,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

304
Bukowiec naoczny - dla synka linoryt, papier; 23 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Grupa ŁADNIE (1996-2001)

305
7 zeszytów: SŁYNNE PISMO WE WTOREK zeszyty w różnym formacie, rodzaj collageu
przy wykorzystaniu różnych czasopism dołączone ksera rysunków, manifesty, teksty, poezje itp.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

306
Le papillon de la morte, 1988 pastel, papier fioletowy;
42,5 x 33 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

307
Szkic tusz, piórko, papier;
29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

308
Postacie fantasmagoryczne długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

309
Cerkiew / Ikonostas, ok. 1950 ołówek, papier; 14,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: J. Nowosielski;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

310
Erotyk ołówek, papier; 10,5 x 16,3 cm (w świetle siedmiokątnego passe-partout);
opisany l. g.: SZ 1960 (dwubarwnym długopisem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Teresa PĄGOWSKA (1926-2007)

311
Postać, 1981 kredka, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 81.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Witold DEDERKO (1906-1988)

1301
Akt, 1964 guma warszawska; 6,5 x 10,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W (przekreślone strzałą) / 64, powyżej inicjały: … (słaboczytelne).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marian GADZALSKI (1934-1985)

1302
Koń guma dwuchromianowa, papier; 21,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. suchym tłokiem l. d.: Gadzalski.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jerzy LEWCZYŃSKI (1924-2014)

1303
XXX, 1979 fotografia czarno-biała, brom, papier, collage;
22 x 16,5 cm (w świetle oprawy) 23,5 x 17 cm (wymiar papieru);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1304
W zatoce Tabga, 1977 akwaforta, papier;
14,5 x 17cm (odcisk płyty), 26,3 x 27,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1305
Kwiaty w wazonie litografia barwna, papier; 47,8 x 56,5 cm (odcisk kamienia);
sygnowany na płycie l. d.: Kisling;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1306
Chińczyk na rowerze, 2017 monotypia (technika mieszana), papier; 69 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: WPodgórski 2017.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1307
Inspiracje chińskie, 2017 monotypia (technika mieszana), papier; 69 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: W.Podgórski 2017.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1308
Apokalipsa, 1985 litografia, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji),
53 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

1309
Zamek we mgle grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1310
Wschód słońca nad złomowiskiem grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1311
Monotypia +, 2012 monotypia, papier; 61 x 47,5 cm (wymiar arkusza); 45 x 34 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1312
Ilustracja do Eugenio Montale "Cinquante ans de poesie" litografia barwna, papier; 33 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d.: 41/100.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

1313
XII Talmud polski-II wersja linoryt, papier; 65 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: XII Talmud polski-II wersja 22/50 S. Fijałkowski.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł

1314
Jedenasta czarna szarfa, 1986 akwafort, akwatinta, papier; 15,5 x 11 cm (odcisk płyty),
17 x 12 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1315
Młody Wałęsa linoryt, papier; 18,5 x 12 cm (wymiar kompozycji),
26 x 15 cm (w arkusza świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1316
Rybak, 1954 drzeworyt, papier; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :Rybak";
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Esther CARP (1897-1970)

1317
Smutek ołówek, papier; 23 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E.Carp (faksymile);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

1318
Ilustracja do Don Kichota, 1946 tusz, piórko, papier; 27 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: J. M. Szancer 46, opis ołówkiem p. g.: Don Kichot / Rozdział VII.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

401
Bez tytułu, l. 60 XX w. gwasz, papier; 31 x 22 cm;
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słaboczytelnie);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Gabriel RECHOWICZ (1920-2010)

402
Projekt malarski dla placówki Orbis Lot w Budapeszcie technika własna, olej, papier;
29 x 56 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

403
Twarz pastel, papier brązowy;
40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

404
Akt męski technika własna (kredka czerwona?, gwasz), surówka bawełniana;
137,5 x 111 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

405
Pejzaż, 1992 akryl, płótno; 66 x 96,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

406
N.Y.C., 2006 olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: N.Y.C. / 2006 / E. DWURNIK;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

407
Czerwony rondelek, 1996 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Sienicki / 96 (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926)

408
Burza, 1981 olej, płótno; 139,5 x 105 cm;
sygn. i dat. pośrodku u dołu: D. LESZCZYŃSKA-KLUZA 1981;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

409
Kompozycja - Maszyna olej, płótno; 92 x 100 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Majewski.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

410
Piękność, 1986 olej, płótno; 199 x 160 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. Dowgiałło / 1986.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

411
Kompozycja - bez tytułu, 2000 olej, collage, płótno; 160 x 140 cm;
sygn. p. d.: WK;
estymacja: 12 000 411 - 16 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

412
Kwadrat Wenus Pierwszy, 2002 kompozycja przestrzenna, barwne elementy kartonu na płycie;
122 x 122 x 10 cm (wymiar kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

413
Z cyklu: Epitafium, 1981 olej, płyta; 76 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / „EPITAFIUM” / 1981 / 76 X 64 / MUSIAŁOWICZ.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

414
Paryż - Rue de Médicis przy Ogrodzie Luksemburskim, 1975 olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: W ZAKRZEWSKI 1975;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

415
Telefon, 2005 olej, płótno; 150 x 120 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: TELEFON / Tobis 2005; oraz stempel
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1401
Projekt kompozycji [ściennej?] dla Zjednoczonych Spółdzielni Mleczarskich, lata 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 21,5 x 24 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1402
Martwa natura z winnym gronem - projekt kompozycji ściennej (?), lata 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 48 x 35 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1403
Gołąbek pokoju - projekt kompozycji ściennej (?), lata 70 XX w. tempera, ołówek, brystol; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie ucięty fragment kompozycji malowanej temperą.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1404
Grójec, 2010 akwarela, papier; 24 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2010 / E. DWURNIK, l. g. opisana: GRÓJEC
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1405
Akt, 1997 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 1997.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1406
Projekt - Pan Twardowski akwarela, gwasz, ołówek, papier; 30,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: jms.;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł