Berta GRÜNBERG (1912-1993)
Nr katalogowy1107
Portret w słońcu
akwarela, papier, 20 x 15,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem, na passe-partout: Grünberg.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1109
Młyn
akwarela, papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram wiązany i niżej data: wrzesień 1938,
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Nr katalogowy1111
Tatry w śniegu
akwarela, papier; 48,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Nr katalogowy1112
Portret kobiety, 1915
akwarela, papier; 28,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
4 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1113
Żydzi nad księgą
kredka, pastel, papier; 26,2 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: nieczytelnie.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
sygn. p. g.: nieczytelnie.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)
Nr katalogowy1115
Wieści
akwarela, papier; 36 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kosiński.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Kosiński.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Artur KLAR (1895-1942)
Nr katalogowy1116
Lwów zimą, lata 30. XX w.
olej, płótno; 50 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: KLAR II / 31 [ostatnia cyfra częściowo przetarta, nieczytelna].
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 700 zł
Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912-1978)
Nr katalogowy1117
Na plaży
olej, tektura; 20 x 25 cm;
sygn. p. d.: m. Oracki-Serwin.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1979-1944)
Nr katalogowy1119
Galary z Tyńca
olej, tektura; 26 x 31 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Janina LANGER
Nr katalogowy1121
Dziewczyna z Cyganowic
olej, płótno; 65 x 80,5 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
na odwrocie napis
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Wincenty POTACKI (1904-2001)
Nr katalogowy1123
Kazimierz Dolny - Jatki, l. 30 XX w.
olej, sklejka; 40 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Potacki 193... (?) (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)
Nr katalogowy1125
Widok Krakowa
olej, tektura; 14 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Karszniewicz.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
sygn. p. d.: J Karszniewicz.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
T. MARCZEWSKI (XX w.)
Nr katalogowy1127
Dziewczyna o żółtych włosach
olej, tektura; 61,8 x 47 cm;
sygn. l. d.: T. (?) MARCZEWSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Julian ŻEBROWSKI (1915-2002)
Nr katalogowy1129
W kawiarni
olej, płyta; 38,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Żebrowski.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
sygn. p. d.: J Żebrowski.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
1 400 zł
Józef CHLEBUS (1893-1943)
Nr katalogowy1131
Lutowe słońce, 1939
olej, sklejka; 50 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Chlebus / 1939.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Nr katalogowy1133
Święto Jordanu - studium postaci, 1920
olej, tektura; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: FPautsch;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Nr katalogowy1134
Wyszydzanie Chrystusa
olej, deska;
29,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy1135
Portret konny brygadiera - trębacza
olej, tektura; 33,5 x 29,5 cm (wymiar owalu).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Malarz nieokreślony (XIX W.)
Nr katalogowy1137
Portret damy z różą
olej, płótno; 63 x 51 cm
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Eugenia SKWARCZEWSKA (1891-1981)
Nr katalogowy1139
Przy pracy
olej, płótno, 85 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Skwarczewska
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: E. Skwarczewska
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
202
Św. Mikołaj
drewno lipowe, polichromowane;
wys. 64,5 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 12 cm.
Polska, 2 ćw. XVII w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Polska, 2 ćw. XVII w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 200 zł
DOIDALSES z Bitynii(czynny ok.poł.IIIw.pne)wg
Nr katalogowy204
Przykucnięta Afrodyta [kopia rzeźby hellenistycznej]
marmur biały; wys. 86,5 cm, szer. 41 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
15 000 zł
Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)
Nr katalogowy207
Głowa Adama Mickiewicza
brąz, odlew patynowany, postument granitowy,
polerowany; wys. 47,5 cm, szer. 28 cm,
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
19 000 zł
Władysław MIECZNIK (1903-1989)
Nr katalogowy208
Kolumna Zygmunta
brąz patynowany, granit szary, polerowany;
Artystyczna Pracownia Brązowniczo-Grawerska,
Polska, Warszawa, lata 70. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
19 000 zł
1201
Popiersie dziewczyny w chustce
alabaster, marmur; wys. 34 cm, szer. 36 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Szilard Konstantin SZODY (1878-1939)
Nr katalogowy1203
Leda z łabędziem
brąz, odlew patynowany, marmur;
wys. 31,5 cm, dł. 50,5 cm, szer. 22,5 cm.
Węgry, 1927
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Węgry, 1927
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)
Nr katalogowy301
Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1996
fotografia, technika własna, papier;
49,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł