Nr katalogowy: 835
Żyrandol 5-ramienny, w manierze Ludwika XVI
brąz złocony; wys. 90 cm, szer. w ramionach 73 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Francja, 3 tercja XIX w.
Trzon kolumnowy, z motywem lancetowatych liści, dołem ujęty koszykiem z plastycznych liści akantu i zakończony okazałym karczochem. W połowie trzonu pierścieniowe przewiązki oraz talerzyk i kołnierz z liści palmowych i akantowych; z plastycznych liści akantu uformowany również baldaszek. Do trzonu w dolnej partii mocowane esowate ramiona z mięsistych liści akantowych i palmowych, z pędami zakończonymi wolutami. Tulejki na świece walcowate, na 6-listnych kołnierzach i wielopłatkowych talerzykach.
Żyrandol z przewierconymi odpowiednimi otworami, przygotowany do elektryfikacji.