Nr katalogowy: 825
Ikona - Św. Mikołaj, w kiocie
tempera na desce z kowczegiem, 30 x 26 cm;
kiot - 78,5 x 63 x 18,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
tempera na desce z kowczegiem, 30 x 26 cm; rama z drewna lipowego, złoconego; kiot - sosna okleinowana mahoniem, szkło, 78,5 x 63 x 18,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Obraz Świętego w popiersiu, z widocznym epitrachelionem z czarno-złotymi krzyżami; nad głową złoty nimb. Tło złote, w karpią łuskę. Bordiura złota, z ornamentem geometrycznym i rozetami w narożach. Ikona w profilowanej, złoconej ramce drewnianej; wokoło ażurowe,
snycerskie obramienie z plastycznych gałązek winnej latorośli, złocone na pulment. Całość w kiocie - oszklonej od frontu gablocie, z falistym zwieńczeniem i niewielkim, płaskim daszkiem; poniżej osłonięty prostokątną szybką - pozłocony znak krzyża o trzech poprzeczkach.