Nr katalogowy: 827
Stolik - szafka z ukośnymi szufladkami
mahoń, brzoza, wys. 82,5 cm, szer. 53 cm, głęb. 36 cm.
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Mebelek na ażurowym dwójnogu, zespolonym tralkową, toczona łączyną, z bocznymi ściankami w formie wąskich, deskowych, wykrojonych faliście policzków. Blacik prostokątny, wąski, z krawędziami profilowanymi z trzech stron; pod blatem płytka szufladka z przegródką
pośrodku. Niżej trzy głębokie szufladki o gładkich licach - połączone mechanizmem otwierającym jednocześnie wszystkie pojemniki, sprowadzając je do ukośnej, odchylonej pozycji, z jednym zamkiem przykładano-wpuszczanym, umieszczonym w krawędzi górnej
szuflady. Uszkodzenia i zaplamienia blatu; drobne elementy wewnątrz luzem: prawdopodobnie części pierwotnych podpórek na dodatkowe podziały pojemników.
2 600 zł