Nr katalogowy: 1912
Stolik art deco
fornirowany wzorzystym orzechem i różą na obrzeżach; 75 x śr. 78 cm;
Polska (?), ok. 1930.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Polska (?), ok. 1930.
Stolik z okrągłym blatem wspartym na krzyżakowym trzonie zbudowanym z czterech zbieżnych ku dołowi desek spiętych pod kątem prostym, wsparty na czterech graniastych, łukowato wygiętych nogach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną orzechową, blat ujęty na obrzeżu obramieniem. Krawędź blatu oraz podpór fornirowana różą.
Niewielki stolik pomocniczy w stylu art deco, dekorowany w typowy sposób wzorzystą okleiną orzechową i różaną, wykonany zapewne w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX w.