Nr katalogowy: 820
Lampa naftowa
porcelana, mosiądz, blacha cynowana, szkło;
wys. 79 cm, szer. ca 23,5 cm; Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
wys. 79 cm, szer. ca 23,5 cm, średnica klosza 22 cm. Niemcy, k. XIX w.
Korpus porcelanowy, kobaltowy, w formie amfory: kolista, wysklepiona stopa opasana złotą wicią roślinną; wazon z owalną rezerwą od frontu, wypełnioną bukietem barwnych kwiatów (róże, maki, narcyzy); ucha s plastycznych liści, złocone. Dolna krawędź stopy ujęta podstawą mosiężną na 6 nóżkach, zdobioną pasem perełek; opaska perełkowa powtórzona wokół nodusu wazonu i wzdłuż dolnej krawędzi nakrywy. Pojemnik na naftę w formie walca z cynowanej blachy, wpuszczony w korpus wazonu, połączony z nakrywą. Klosz tulipanowy
z przeźroczystego szkła różowego, powlekanego, otrawianego, z wzorem stylizowanych gałązek irysów. Kominek szklany, z trawionym, kolistym logo firmy - napisem: BELGICA / DF i trzema gwiazdkami.