Jean-Lambert RUCKI (1888-1967)
Nr katalogowy: 815
Zestaw 13 medalionów o tematyce religijnej
odlewnia CHERET a PARIS;
brąz patynowany; wys. ca 11//14,5 cm, szer. ca 10//11 cm;
Francja, Paryż, po poł. XX w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
odlewnia CHERET a PARIS
brąz patynowany; wys. ca 11//14,5 cm, szer. ca 10//11 cm, głęb. ca 1 cm.
Francja, Paryż, po poł. XX w.
Medaliony ażurowe, z postaciami i symbolami wpisanymi w koło:
1/ Symbole Wiary, Nadziei i Miłości - gorejące serce na tle krzyża zakończonego kotwicą;
2/ Madonna z krzyżem na piersi i złożonymi do modlitwy dłońmi;
3/ Postać biskupa z pastorałem, obok chrzcielnicy;
4/ Matka Boska - Orantka, z gorejącym sercem na piersi;
5/ Św. Joanna d’Arc, wsparta na mieczu, w płaszczu na ramionach;
6/ Św. Piotr z wielkim kluczem i kogutem na ramieniu;
7/ Symbole Czterech Ewangelistów - wpisane w koło przedzielone krzyżem: Orzeł, Wół, Lew i Anioł;
8/ Św. Franciszek (?) - Orant, przed nim Księga, nad głową aureola i gwiazda;
9/ Św. Jan Chrzciciel - odziany w skóry, stojący w wodzie, z krzyżem w ręku;
10/ Matka Boska z Dzieciątkiem na kolanach;
11/ Symbole chrześcijaństwa z monogramem „XP” oraz literami greckimi Alfa i Omegą;
12/ Św. Krzysztof z Dziecięciem na ramieniu, stojący w wodzie, wsparty na ulistnionej lasce;
13/ Sakrament Komunii Świętej - Chrystus z kielichem w ręku - podaje Hostię świętemu młodzieńcowi z głową otoczoną nimbem;
Wszystkie medaliony (oprócz jednego) opatrzone z tyłu sygnaturą: „J. L. RUCKI” oraz bitym napisem: „CHERET / PARIS”.