Nr katalogowy: 810
Kandelabr 3-ramienny, 3-świecowy, neomanierystyczny
brąz, odlew patynowany i złocony; wys. 57,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
brąz, odlew patynowany i złocony; wys. 57,5 cm, szer. ramion 21 cm, szer. podstawy ca 15 cm.
Podstawa ażurowa, trójlistna, zdobiona esownicami i rollwerkami; w trzech łukowatych wgłębieniach - figurki puttów siedzących na rollwerkowych kartuszach; wyżej trójnóg z trzech pełnoplastycznych delfino-smoków splecionych ogonami. Trzon maczugowaty, zdobny motywami wstęgowo-okuciowymi; baza złocona, z plecionką; głowica złocona, kulista, z półplastycznymi głowami w trzech medalionach: głowa młodzieńca, damy i Mefista. Ramiona świecznika mocowane do puklowanego wazonu, esowate, ażurowe, z motywem
liści, muszli, wężowych ogonów i winogron; tuleje wazonowe, z ruchomymi, złoconymi profitkami; w czwartej tulei na przedłużeniu trzonu - umieszczona gaśniczka zwieńczona kwiatonem.
2 000 zł