Nr katalogowy: 1907
Skrzynia-ławka
z niewielką intarsją geometryczną na oparciu, dębowa,
wym. 78 x 110,5 x 43,3 cm, Niemcy (?), ok. 1915-20.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Skrzynia-ławka o konstrukcji ramowej wypełnionej płycinami (front i oparcie - po trzy, boki - pojedyncze), wsparta na czterech tralkach, z pełnym oparciem łukowato zamkniętym i bokami wypełnionymi listwami ułożonymi w trzy romby ujęte na bokach prostymi szprosami z otwieranym siedzeniem - wiekiem. Oparcie ozdobione fornirem ułożonym we wzór kopertowy oraz niewielkim intarsjowanym polem o geometrycznym wzorze. Boki zwieńczone deskowymi poręczami, rozszerzającymi się ku przodowi, zamkniętymi półokrągło.
Skrzynia-ławka o uniwersalnej formie, typowej dla meblarstwa niemieckiego z lat 20. XX w.
800 zł