Nr katalogowy: 906
Kanapa neorokokowa
tapicerowana, fornirowana mahoniem, 111,5 x 145 x 62 cm;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
tapicerowana, fornirowana mahoniem, bogato ozdobiona okuciami mosiężnymi inspirowanymi
ornamentami rocailowymi; 111,5 x 145 x 62 cm; Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Kanapa z dwudzielnym oparciem, z trapeziodalnym siedzeniem i esowatymi poręczami, tapicerowana, wsparta na pięciu esowatych nogach, ozdobiona mosiężnymi okuciami. Poduchy oparcia zbliżone do leżących prostokątów, faliste na obrzeżu, ujęte analogicznymi ramiakami. Poręcze wygięte na boki, zakończone wolutowo, wsparte na esowatych wspornikach. Na ramiakach, oskrzynieniu, nogach i poręczach aplikacje mosiężne w formie rocailli, listew, muszli, liści.
Kanapa inspirowana rokokowymi wzorami, które popularne były w 3 i 4 ćw. XIX wieku.