Nr katalogowy: 1823
Lampa naftowa
porcelana, mosiądz, szkło;
wys. 62,5 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 15,5 cm.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
porcelana, mosiądz, szkło; wys. 62,5 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 15,5 cm.
Niemcy, 4 ćw. XIX w.
Podstawa kwadratowa o ściętych narożach, imitująca szarą płytę marmurową z żyłkami; stopa kolista z figurkami delfinów i półrozetami. Korpus wazonowy, gruszkowaty, z parą uchwytów w kształcie plastycznych delfinów; powierzchnia szkliwiona, blado-różowa, zdobiona i złocona naszkliwnie: od frontu w złotej rezerwie profilowe wyobrażenie głowy Minerwy w hełmie; wokoło stylizowane motywy roślinne; wkład z pojemnikiem na naftę wysklepiony kopulasto, dekorowany wianuszkiem zielonych listków. Klosz w formie stulonego tulipana, z bezbarwnego szkła otrawianego w stylizowane wzory roślinno-geometryczne.