Nr katalogowy: 710
Plakieta srebrna ze sceną biblijną
srebro próby 13, rama drewniana pozłocona, passe-partout;
wymiary plakiety: wys. 19,5 cm, szer. 25 cm;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
wymiary plakiety: wys. 19,5 cm, szer. 25 cm; wym. z ramą wys. 55 cm, szer. 70 cm;
Niemcy?, k. XIX w.
Plakieta z repusowaną sceną na tle pejzażu z architekturą, z przedstawieniem proroka Balaama na oślicy, udającego się w towarzystwie sług, do króla Moabu. Anioł z wyciągniętym mieczem próbuje zagrodzić im drogę i powstrzymać przed dalszą podróżą. U dołu napis łaciński pisany kursywą Ad Moab, inu[v]ectus Balaam properau[v]it asello. Plakieta w passepartout z płótna w szerokiej, profilowanej ramie obrzeżonej półwałkiem z liści laurowych.
Pierwowzorem dla złotnika była XVII wieczna grafika nieznanego autora według obrazu Maertena de Vos (1532-1603).